Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Ankara Toptancılar Derneği (GİMAT) Yönetim Kurulu Başkanı Recai Kesimal ve beraberindeki heyeti Çankaya Köşkü’nde kabul etti.

Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün kabulü ile başlayan Çankaya köşkü ziyaretimizde hoşgörülü, sıcak ve misafirperver bir ilgiyle karşılandık. Kısa bir tanışmadan sonra Sayın Cumhurbaşkanımıza 1800’lü yıllarda başlayan GİMAT’ın serüvenini ve GİMAT’ın bugünki yapısına kavuştuğu süreç hakkında bilgi verdik.

Gıda konusunda Türkiye’nin kalbi olduğunu Başta İç Anadolu olmak üzere tüm bölgelerimizin gıda ihtiyacını karşılayan düzenli vergisini veren sürekli istihdam yaratan GİMAT’ın yurt dışı ihracatının da artarak devam ettiğini ilettik. Ayrıca GİMAT dünyasının küçük sermayeleri bir araya getirerek, büyük sermayeler ile bir çok iştirakler oluşturduğundan bahsettik.

Sayın Cumhurbaşkanımız GİMAT dünyasını yakından takip ettiklerini ve bu yapıyı çok iyi bildiklerini ifade ettiler. Toptancılık tarzının günümüz şartlarında yok olmaya elverişli olduğundan, küçük sermayeleri bir araya getirmede sıkıntısı olmayan kendini ispatlamış milletin güvenini kazanmış GİMAT’ın, sahaya inerek daha güçlü sermaye yapıları ile tecrübe, bilgi ve birikimini kendi alanında kullanarak kendi markası ile yeni yatırım ortaklıkları oluşturması gerektiğini bildirdiler. Bu yapılanmayla dünya ile rekabet edebilecek gücümüzün olduğunu artık GİMAT‘ın nihai tüketiciyle buluşması gerektiği telkinlerinde bulunarak desteklerini tarafımıza ilettiler.

Sayın Cumhurbaşkanımız’a tüm GİMAT esnaflarımızın selam ve saygılarını ileterek, kendilerini GİMAT’a davet ettim. Bu ziyaretten GİMAT’lılar olarak mutluluk ve onur duyacağımızı ifade ettik. Sayın Cumhurbaşkanımız GİMAT’ı en kısa zamanda ziyaret edeceklerini belirterek GİMAT dünyasını dahada yakından tanımaktan çok memnun olduğunu belirterek tüm GİMAT’lılara selam ve sevgilerini ilettiler.
 Okunma Sayısı : 3134         22 Ocak 2015